MELTBLOWN RESPIRÁTOR NANORESPI FFP2 - černý - 10 ks

Klasický certifikovaný respirátor s vysokou ochranou proti viru SARS-COV2  záchyt větší jak 94%

 Čtyřvrstvý respirátor české výroby se zdvojeným filtrem z materiálu typu PP meltblown

 Komfortní při nošení, klasický design, zajímavý poměr kvalita/cena

 Elektrostatická meltblownová filtrační vložka od německého výrobce

 Balení krabička  10 ks  Cena 9 Kč / 1ks.

Momentálně nedostupné
Kód: ICT1-C
Značka: nanorespi.cz
20 Kč –55 % 9 Kč 7,44 Kč bez DPH
Kategorie: Respirátory
Hmotnost: 0.001 kg
MELTBLOWN RESPIRÁTOR NANORESPI FFP2 - černý - 10 ks
Novinka Certifikováno JSME VÝROBCI
20 Kč –55 %

NANORESPI ICT1 - klasický meltblownový respirátor

NANORESPI uvádí na trh klasický respirátor s dvojicí filtrů typu meltblown. Respirátor je certifikován pro použití jako osobný ochranný prostředek proti COVID-19 (PPE-R/02.075 v2). Respirátor má ergonomický tvar, nízkou hmotnost a je vhodný pro standardní ochranu.

Pokud hledáte respirátory s přidanou nanovlákennou membránou neváhejte prozkoumat naši komplexní nabídku nanorespirátorů.

 

cr     sedi 

 


Instrukce na použití:

 1. Umyjte si ruce mýdlem a/nebo vhodnou dezinfekcí.
 2. Vyjměte roušku z obalu a vizuálně ji zkontrolujte zda není poškozena nebo kontaminována.
 3. NANORESPI ICT1 přiložte k obličeji a gumičky zachyťte za uši.
 4. Přimáčkněte nosní sponu a upravte NANORESPI ICT1 do tvaru dokonale přiléhajícího k obličeji.
 5. Po použití NANORESPI ICT1 opatrně sejměte z obličeje za ušní gumičky a zlikvidujte dle hygienických pravidel. Nedotýkejte se přední strany respirátoru.

 


Respirátor nepoužívejte, pokud

 • Došlo k překročení doby používání.
 • Došlo k protržení nanomembrány.
 • Došlo k znečištění povrchu roušky.
 • Došlo ke zmačkání roušky.

Popis výrobku:

Respirátor je určen pro jednorázové použití. Vnitřní lícnicová vrstva je hypoalergenní a příjemná při nošení. Vnější lícnicová vrstva z netkané textilie zajišťuje účinnost filtraci proti prachovým částicím. Vnitřní filtrační vrstva z dvojité vrstvy typu meltblown zajišťují filtraci s účinností ≥ 95% jako účinná ochrana před SARS-CoV2 jako původcem COVID-19.

Respirátor má univerzální velikost, je vybaven vlisovaným tvarovatelným drátkem s tvarovou pamětí pro utěsnění respirátoru kolem nosu a upínacími gumičkami na fixaci za uši nebo na temeni hlavy. Použité materiály jsou intoxické a mohou být bezpečně používány pro určený účel použití.

Dosahovaná účinnost filtrace daného respirátoru NANORESPI ICT1, jak byla stanovena během technických zkoušek, odpovídá třídě FFP2 a je vyšší nebo rovna 94 %.

 


Návod na údržbu 

Udržujte respirátor NANORESPI ICT1 čistý a nezmačkaný. Dodržujte běžné hygienická pravidla, jako je mytí rukou a hygienická manipulace s rouškou.

Vyhněte se mechanickému namáhání roušky pro maximální prodloužení životnosti.

Z hygienických důvodů nelze roušky měnit ani vracet.


Srovnání filtračních materiálů v různých rouškách

Filtrační materiály (membrány) v různých produktech jsou rozhodující pro jejich použití a schopnost zachytit určitou velikost částic. Je důležité připomenout, že virus SARS-CoV2 (původce nemoci COVID-19) je více než 10x menší než bakterie. Z tohto důvodu je nutné brát v potaz typ membrány pro efektivní ochranu, tvar a provedené měření roušek.

 

Běžně používané filtrační materiály jsou zejména:

 • Bavlna: standardní materiál pro výrobu textilních roušek. Účinnost záchytu pro částice o velikosti SARS-CoV-2 je jen cca. 20%. Výhodou materiálu je možnost opakovaného použití. NANORESPI tento typ roušek nedoporučuje z důvodu nízké filtrační účinnosti materiálu.
 • Meltblown: Polypropylenový meltblown je klasickou filtrační membránou pro FFP2 a KN95 respirátory. Meltblown má mikrovlákennou strukturu a záchyt částic se děje pomocí elektrostatické atrakce. Pokud dojde k poklesu statického náboje (např. zvlhnutím, omytím v lihu, nekvalitním výrobním procesem) výrazně se snižuje filtrační účinnost materiálu. Toto snížení je nevratné a produkt nadále nefiltruje dle klasifikace deklarované výrobcem. 
 • Nanovlákna: Nanovlákenné membrány mohou být vyrobeny z různých materiálů (např. PA6, PVDF) a typickou vlastností je struktura tvořená propletenou sítí nanovláken. Tato síť má vysokou porozitu (pro vysokou prodyšnost) a malou velikost pórů (pro efektivní filtraci). Nanovlákenné membrány dominantně filtrují pomocí mechanické filtrace. Díky tomu není jejich účinnost vázaná na statickou elektřinu vázanou na vláknech a filtrace je velice stabilní. Nanovlákenné membrány navíc vykazují mnohem menší plošnou hmotnost a jsou tedy výrazně ekologičtější ve srovnání s PP meltblown. 

 bavlna2000Covid_Sipka meltblown2000Covid_Sipka NANO2000Covid_Sipka

(šipka ukazuje na částice o velikosti viru SARS-CoV2.)

Zpět do obchodu