EKO NANO RESPIROUŠKA - bílá - rozložitelná balení po 5 ks Bez karcinogenů.

BIO NANO RESPIROUŠKA  EkoRESPI 3 zajištuje díky nanovlákenné membráně záchyt bakterií, virů, alergenů a smogu.

VYROBENÁ Z ROSTLINNÝCH MATERIÁLŮ BEZ POUŽITÍ POLYMERŮ Z ROPY. Neobsahuje karcinogenní látky.

100% snížení plastu.

Kompostovatelná.

Balení v EKO kukuřičném obalu.

Cena 59.- Kč

Balená po 5 ks

Vyrobeno v ČR.

Šetříme přírodu .

 

Můžeme doručit do:
22.7.2024
Skladem
Kód: RR-EKO
Značka: nanorespi.cz
59 Kč 48,76 Kč bez DPH
Kategorie: EKOLOGICKÉ RESPI
Hmotnost: 0.001 kg
EKO NANO RESPIROUŠKA - bílá - rozložitelná balení po 5 ks Bez karcinogenů.
Novinka JSME VÝROBCI Super lehké

EKO NANO RESPIROUŠKA je vyrobená z rostlinných materiálů bez použití polymerů z ropy.

Neobsahuje karcinogení látky.

Vhodná pro těhotné ženy.

EKO NANO Respirouška je kompostovatelná.

100% snížení plastu.

 

EKO NANO RESPIROUŠKA ve tvaru respirátoru, která výborně přilne k obličeji a dokonale utěsní prostor na lících a kolem nosu. Díky použití nanomembrány je snížená tloušťka roušky a je dosaženo vysoké prodyšnosti bez snížení filtrační účinnosti roušky.

Ultralehká konstrukce roušky umožňuje:

 • Zvýšený komfort nošení v každém počasí.
 • Ergonomické utěsnění kolem nosu a vysoká prodyšnost eliminuje mlžení brýlí.

 

 


Mimořádné vlastnosti:

cr leto prodysnost vaha nemlzici sedi 

 • Ultralehká konstrukce poskytující komfort nošení za každého počasí (váží pouze 2,9 g). lehká rouška, je velice prodyšná pro snadné dýchání vhodná také pro astmatiky.
 • Nanomembrána pomáhá také alergikům - pylová sezóna a senná rýma budou s EKO NANO RESPIROUŠKOU® minulostí!
 • Membrána si zachovává vysokou filtrační účinnost po dobu až 4 dnů. Po správné dezinfekci (např. sterilizační prostředky na bázi etanolu nebo izopropanolu) možné použití několik dní.
 • Materiály jsou příjemné i pro citlivou pokožku.
 • Vzhled je navržen tak aby dokonale přilnul k nosu a obličeji - univerzální velikost M/L.

 


 Návod k použití:

 

 1. Umyjte si ruce mýdlem a/nebo vhodnou dezinfekcí.
 2. Vyjměte roušku z obalu a vizuálně ji zkontrolujte zda není poškozena nebo kontaminována.
 3. EKO NANO RESPIROUŠKU® přiložte k obličeji a gumičky zachyťte za uši.
 4. Přimáčkněte nosní sponu a upravte EKO NANO RESPIROUŠKU® do tvaru dokonale přiléhajícího k obličeji.
 5. Po použití EKO NANO RESPIROUŠKU® opatrně sejměte z obličeje za ušní gumičky a zlikvidujte dle hygienických pravidel. Nedotýkejte se přední strany roušky.

EKO NANO RESPIROUŠKU® nepoužívejte, pokud

 • Došlo k překročení doby používání.
 • Došlo k protržení nanomembrány.
 • Došlo k znečištění povrchu roušky.
 • Došlo ke zmačkání roušky.

 


Návod na údržbu:

Udržujte EKO NANO RESPIROUŠKU ® čistou a nezmačkanou. Dodržujte běžné hygienická pravidla, jako je mytí rukou a hygienická manipulace s rouškou.

Po každém použití doporučujeme vydezinfikovat (ideální jsou prostředky na bázi lihu). Prostředek aplikujte na vnitřní a vnější stranu EKO NANO RESPIROUŠKY ® pomocí aerosolového rozprašovače a nechte prostředek vyprchat minimálně 15 minut.

Vyhněte se mechanickému namáhání roušky pro maximální prodloužení životnosti.

 


Co je to EKO NANO RESPIROUŠKA ® ? 

Komunitní roušky jsou standardem ve většině krajin v Západní Evropě a Jihovýchodní Asii. Standard pro užití komunitních roušek byl definován v doporučení Evropské komise pro standardizaci (CWA17553).

Komunitní roušky mají za cíl zabezpečit filtraci vzduchu při běžném použití (např. sportu, veřejné dopravě, pohybu ve veřejném prostoru) a pomáhají zvýšit záchyt částic jako je smog, bakterie a viry.

NANORESPI s.r.o. vyrábí novou generaci eko nanoroušek – jedná se o komunitní roušky EKO NANO RESPIROUŠKA®. Tento produkt vyrábíme jako optimální řešení pro každodenní použití. Produkt kombinuje pokročilou nanovlákennou membránu s lehkou konstrukcí a tím dosahuje vysokého komfortu použití.

EKO NANO RESPIROUŠKA® má 3D respirátorový vzhled a přiléhá tak k obličeji srovnatelně se standardním respirátorem. Ve srovnání s klasickou ústenkou nebo textilní rouškou umožňuje utěsnění kolem obličeje a eliminuje množství nefiltrovaného vzduchu proudícího neutěsněnými otvory. Dle studie Balazi A. et al je tvar a proudění vzduchu kritické pro efektivitu ochrany nositele. Ústenky jsou dle studie vhodné pro ochranu okolí před nositelem. Naopak, respirátorový tvar chrání také uživatele před částicemi z okolí.

Ultralehká konstrukce respirátoru v kombinaci s vysokou porozitou nanovlákenné membrány zajišťuje vysokou prodyšnost EKO NANO RESPIROUŠKY®. Díky tomu s EKO NANO RESPIROUŠKOU® vydržíte v klidu a pohodě celý den.

Vyzkoušejte naši EKO NANO RESPIROUŠKU® a poznejte na vlastní kůži její výhody!

 


Srovnání filtračních materiálů v různých rouškách

Filtrační materiály (membrány) v různých produktech jsou rozhodující pro jejich použití a schopnost zachytit určitou velikost částic. Je důležité připomenout, že virus SARS-CoV2 (původce nemoci COVID-19) je více než 10x menší než bakterie. Z tohoto důvodu je nutné brát v potaz typ membrány pro efektivní ochranu, tvar a provedené měření roušek.

 

Běžně používané filtrační materiály jsou zejména:

 • Bavlna: standardní materiál pro výrobu textilních roušek. Účinnost záchytu pro částice o velikosti SARS-CoV-2 je jen cca. 20%. Výhodou materiálu je možnost opakovaného použití. NANORESPI tento typ roušek nedoporučuje z důvodu nízké filtrační účinnosti materiálu.
 • Meltblown: Polypropylenový meltblown je klasickou filtrační membránou pro FFP2 a KN95 respirátory. Meltblown má mikrovlákennou strukturu a záchyt částic se děje pomocí elektrostatické atrakce. Pokud dojde k poklesu statického náboje (např. zvlhnutím, omytím v lihu, nekvalitním výrobním procesem) výrazně se snižuje filtrační účinnost materiálu. Toto snížení je nevratné a produkt nadále nefiltruje dle klasifikace deklarované výrobcem. 
 • Nanovlákna: Nanovlákenné membrány mohou být vyrobeny z různých materiálů (např. PA6, PVDF) a typickou vlastností je struktura tvořená propletenou sítí nanovláken. Tato síť má vysokou porozitu (pro vysokou prodyšnost) a malou velikost pórů (pro efektivní filtraci). Nanovlákenné membrány dominantně filtrují pomocí mechanické filtrace. Díky tomu není jejich účinnost vázaná na statickou elektřinu vázanou na vláknech a filtrace je velice stabilní. Nanovlákenné membrány navíc vykazují mnohem menší plošnou hmotnost a jsou tedy výrazně ekologičtější ve srovnání s PP meltblown. 

 bavlna2000Covid_Sipka meltblown2000Covid_Sipka NANO2000Covid_Sipka

(šipka ukazuje na částici o velikosti viru SARS-COV2.)


 

Naše doporučení je jednoduché používejte kvalitní České EKO NANO RESPIROUŠKY®!

 

Zpět do obchodu