NANO RESPIROUŠKA - černá - balení po 10 ks

Opakovatelně použitelná rouška s filtrem z nanovláken. Komunitní NANO RESPIROUŠKA ® s nanovlákennou membránou z PA6 filtrující částice o velikosti viru SARS-CoV2.

Výborná v letním období, díky ultralehké konstrukci a vysoké prodyšnosti.

Rouška ve tvaru respirátoru dokonale přilne k obličeji a vůbec Vás neobtěžuje jak při sportu, tak v zaměstnání.

Vysoká odolnost nanomembrány a stabilní filtrace díky mechanickému záchytu částic.

Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Kód: RR-CE-S RR-CE-L RR-CE-M Zvolte variantu
Značka: nanorespi.cz
19 Kč 15,70 Kč bez DPH
Kategorie: NANO ROUŠKY
NANO RESPIROUŠKA - černá - balení po 10 ks
Novinka JSME VÝROBCI Super lehké

NANO RESPIROUŠKA ve tvaru respirátoru, která výborně přilne k obličeji a dokonale utěsní prostor na lících a kolem nosu. Díky použití nanomembrány je snížená tloušťka roušky a je dosaženo vysoké prodyšnosti bez snížení filtrační účinnosti roušky.

Ultralehká konstrukce roušky umožňuje:

 • Zvýšený komfort nošení v každém počasí.
 • Hydrofilní membrána umožňuje lepší průchod vlhkosti bez kondenzace.
 • Ergonomické utěsnění kolem nosu a vysoká prodyšnost eliminuje mlžení brýlí.
 • Snížení plastového odpadu ve srovnání s klasickým respirátorem s membránou typu meltblown.

Rouška váží pouze 2,9g. Nanomembrána poskytuje bakteriální filtrační účinnost větší 99% a záchyt částic o velikosti SARS-CoV2 vyšší než 94%.

Opakovaně provedené interní testy prokázaly zachování filtrace po opakovaném používání NANO RESPIROUŠKY® i po 4 dnech běžného užívání.

 


Mimořádné vlastnosti:

cr leto prodysnost vaha nemlzici sedi 

 • Vyráběna z českých nanovláken v České republice za přísné kontroly kvality na patentované výrobní lince.
 • Ultralehká konstrukce poskytující komfort nošení za každého počasí (váží pouze 2,9 g).
 • Výborná v letním počasí - lehká rouška, je velice prodyšná pro snadné dýchání vhodná také pro astmatiky.
 • Nanomembrána pomáhá také alergikům - pylová sezóna a senná rýma budou s NANO RESPIROUŠKOU® minulostí!
 • Inovativní nanovlákenná membrána poskytující vysokou filtrační účinnost proti částicím o velikosti viru SARS-CoV2 - původci nemoci COVID-19.
 • Membrána si zachovává vysokou filtrační účinnost po dobu až 4 dnů. Po správné dezinfekci (např. sterilizační prostředky na bázi etanolu nebo izopropanolu) možné použití několik dní.
 • Materiály jsou příjemné i pro citlivou pokožku.
 • Vzhled je navržen tak aby dokonale přilnul k nosu a obličeji – dostupný ve velikostech S, M, L.

 


Jakou velikost zvolit?

NANO RESPIROUŠKA® přichází ve třech velikostech pro každý obličej! Většinou platí, že ženám a lidem s užším obličejem lépe sedí velikost S a nebo M. Mužům a lidem ze širším obličejem sedí spíše velikost L. NANO RESPIROUŠKA® je vhodná i pro děti - doporučujeme velikost S. 

 


Návod k použití:

navod-na-pouziti

 1. Umyjte si ruce mýdlem a/nebo vhodnou dezinfekcí.
 2. Vyjměte roušku z obalu a vizuálně ji zkontrolujte zda není poškozena nebo kontaminována.
 3. NANO RESPIROUŠKU® přiložte k obličeji a gumičky zachyťte za uši.
 4. Přimáčkněte nosní sponu a upravte NANO RESPIROUŠKU® do tvaru dokonale přiléhajícího k obličeji.
 5. Po použití NANO RESPIROUŠKU® opatrně sejměte z obličeje za ušní gumičky a zlikvidujte dle hygienických pravidel. Nedotýkejte se přední strany roušky.

NANO RESPIROUŠKU® nepoužívejte, pokud

 • Došlo k překročení doby používání.
 • Došlo k protržení nanomembrány.
 • Došlo k znečištění povrchu roušky.
 • Došlo ke zmačkání roušky.

 


Návod na údržbu:

Udržujte NANO RESPIROUŠKU ® čistou a nezmačkanou. Dodržujte běžné hygienická pravidla, jako je mytí rukou a hygienická manipulace s rouškou.

Po každém použití doporučujeme vydezinfikovat (ideální jsou prostředky na bázi lihu). Prostředek aplikujte na vnitřní a vnější stranu NANO RESPIROUŠKY ® pomocí aerosolového rozprašovače a nechte prostředek vyprchat minimálně 15 minut.

Vyhněte se mechanickému namáhání roušky pro maximální prodloužení životnosti.

 


Co je to NANO RESPIROUŠKA ® ? 

Komunitní roušky jsou standardem ve většině krajin v Západní Evropě a Jihovýchodní Asii. Standard pro užití komunitních roušek byl definován v doporučení Evropské komise pro standardizaci (CWA17553).

Komunitní roušky mají za cíl zabezpečit filtraci vzduchu při běžném použití (např. sportu, veřejné dopravě, pohybu ve veřejném prostoru) a pomáhají zvýšit záchyt částic jako je smog, bakterie a viry.

NANORESPI s.r.o. vyvinula novou generaci nanoroušek – jedná se o komunitní roušky NANO RESPIROUŠKA®. Tento produkt jsme vyvinuli jako optimální řešení pro každodenní použití. Produkt kombinuje pokročilou nanovlákennou membránu s lehkou konstrukcí a tím dosahuje vysokého komfortu použití.

Nanovlákenná membrána se vyznačuje unikátní strukturou složenou z propletené sítě nanovláken. Nanovlákna na rozdíl od jiných filtračních materiálů filtrují částice s nanometrovými rozměry pomocí mechanické filtrace (tzn. jako síto). Tento typ filtrace je velice stabilní a pokud nedojde k porušení nebo přehlcení membrány neklesá v čase. Naopak, u klasických filtrů (např. PP meltblown) dochází ke snížení filtrační účinnosti při navlhnutí membrány. Elektrostatický náboj, který je odpověný za filtraci u těchto materiálů se vytrácí v důsledku vybití molekulami vody a dochází ke snížení filtrační efektivity (Ullah S. et al 2020).

NANO RESPIROUŠKA® má 3D respirátorový vzhled a přiléhá tak k obličeji srovnatelně se standardním respirátorem. Ve srovnání s klasickou ústenkou nebo textilní rouškou umožňuje utěsnění kolem obličeje a eliminuje množství nefiltrovaného vzduchu proudícího neutěsněnými otvory. Dle studie Balazi A. et al je tvar a proudění vzduchu kritické pro efektivitu ochrany nositele. Ústenky jsou dle studie vhodné pro ochranu okolí před nositelem. Naopak, respirátorový tvar chrání také uživatele před částicemi z okolí.

Ultralehká konstrukce respirátoru v kombinaci s vysokou porozitou nanovlákenné membrány zajišťuje vysokou prodyšnost NANO RESPIROUŠKY®. Hydrofilní nanomembrána umožňuje odvod vodních par vydechovaných uživatelem. Vodní pára nekondenzuje uvnitř roušky a nedochází k nepříjemnému akumulaci vody a pocitu špatné prodyšnosti. Díky tomu s NANO RESPIROUŠKOU® vydržíte v klidu a pohodě celý den.

Vyzkoušejte naši NANO RESPIROUŠKU® a poznejte na vlastní kůži její výhody!

 


Srovnání filtračních materiálů v různých rouškách

Filtrační materiály (membrány) v různých produktech jsou rozhodující pro jejich použití a schopnost zachytit určitou velikost částic. Je důležité připomenout, že virus SARS-CoV2 (původce nemoci COVID-19) je více než 10x menší než bakterie. Z tohto důvodu je nutné brát v potaz typ membrány pro efektivní ochranu, tvar a provedené měření roušek.

 

Běžně používané filtrační materiály jsou zejména:

 • Bavlna: standardní materiál pro výrobu textilních roušek. Účinnost záchytu pro částice o velikosti SARS-CoV-2 je jen cca. 20%. Výhodou materiálu je možnost opakovaného použití. NANORESPI tento typ roušek nedoporučuje z důvodu nízké filtrační účinnosti materiálu.
 • Meltblown: Polypropylenový meltblown je klasickou filtrační membránou pro FFP2 a KN95 respirátory. Meltblown má mikrovlákennou strukturu a záchyt částic se děje pomocí elektrostatické atrakce. Pokud dojde k poklesu statického náboje (např. zvlhnutím, omytím v lihu, nekvalitním výrobním procesem) výrazně se snižuje filtrační účinnost materiálu. Toto snížení je nevratné a produkt nadále nefiltruje dle klasifikace deklarované výrobcem. 
 • Nanovlákna: Nanovlákenné membrány mohou být vyrobeny z různých materiálů (např. PA6, PVDF) a typickou vlastností je struktura tvořená propletenou sítí nanovláken. Tato síť má vysokou porozitu (pro vysokou prodyšnost) a malou velikost pórů (pro efektivní filtraci). Nanovlákenné membrány dominantně filtrují pomocí mechanické filtrace. Díky tomu není jejich účinnost vázaná na statickou elektřinu vázanou na vláknech a filtrace je velice stabilní. Nanovlákenné membrány navíc vykazují mnohem menší plošnou hmotnost a jsou tedy výrazně ekologičtější ve srovnání s PP meltblown. 

 bavlna2000Covid_Sipka meltblown2000Covid_Sipka NANO2000Covid_Sipka

(šipka ukazuje na částici o velikosti viru SARS-COV2.)


 

Naše doporučení je jednoduché používejte kvalitní České NANO RESPIROUŠKY®!

Zpět do obchodu