NANO RESPIRÁTOR NANOSAFE LIGHT FFP2 BEZ FLUORU - vločka černá - balení po 10 ks

Český certifikovaný nanovlákenný respirátor NANO SAFE LIGHT (ICT6) pro použití proti COVID-19. 

Nano respirátor ICT 6 neobsahuje  FLUOR !!!

Ultralehká konstrukce respirátoru pro maximální komfort uživatele.

Výborná prodyšnost a dlouhotrvající ochrana díky nanovlákenné membráně.

Ergonomický tvar pro evropské obličeje.

Redukce plastového odpadu ve srovnání se standardním respirátorem.

Vyrobeno v České republice 

Balení  v krabičkách  po 10 ks/ 2x5ks  nebo  20 ks/ 4x5ks

Nano respirátory nelze z hygienických důvodů měnit ani vracet.  Cena Kč 29.- / 1ks

Momentálně nedostupné
Kód: ICT6-VL-C
Značka: nanorespi.cz
58 Kč –58 % 24 Kč 19,83 Kč bez DPH
Kategorie: Nano respirátory
Hmotnost: 0.001 kg
NANO RESPIRÁTOR NANOSAFE LIGHT FFP2 BEZ FLUORU - vločka černá - balení po 10 ks
Novinka Certifikováno JSME VÝROBCI Super lehké
58 Kč –58 %

Nanovlákenný respirátor byl vyvinut a poté vyroben v České republice

Tento produkt byl dlouhodobě vyvíjen se zadáním - kvalitní filtrační vlastnosti, dobrá prodyšnost a cenová dostupnost.

NANOSAFE LIGHT (ICT6) přináší kombinaci vysoké ochrany proti COVID-19 a ultralehké konstrukce, která potěší nejen naše zákazníky, ale taky přírodu díky redukci plastového odpadu.

Díky optimalizaci výrobních procesů jak při výrobě nanovláken, tak při produkci respirátoru se nám podařilo snížit náklady výroby a tedy i cenu pro zákazníky a přínášíme jeden z cenově nejdostupnější nanovlákenných respirátorů v ČR.

NANORESPI s.r.o. je hrdá, že přináší tento inovativní produkt na trh a napomůže ochraně všech obyvatel ČR v těžké pandemické době.


NANO SAFE LIGHT (ICT6) je nanovlaenný respirátor, který výborně přilne k obličeji a dokonale utěsní prostor na lících a kolem nosu. Díky použití nanomembrány je snížená tloušťka respirátoru a je dosaženo vysoké prodyšnosti bez snížení filtrační účinnosti respirátorů.

Komfort již nemusí být kompromisem za bezpečnost!

Mimořádné vlastnosti:

cr leto prodysnost  nemlzici sedi 

Ultralehká konstrukce NANOSAFE LIGHT (ICT6) umožňuje:

 • Zvýšený komfort nošení v každém počasí.
 • Hydrofilní membrána umožňuje lepší průchod vlhkosti bez kondenzace.
 • Ergonomické utěsnění kolem nosu a vysoká prodyšnost eliminuje mlžení brýlí.
 • Snížení plastového odpadu ve srovnání s klasickým respirátorem s membránou typu meltblown.

NANOSAFE LIGHT ICT6 váží pouze 4g. Nanomembrána poskytuje bakteriální filtrační účinnost větší 99% a záchyt částic o velikosti SARS-CoV2 vyšší než 94% a splňuje normu PPE R/02.075 v2 (ochrana COVID-19).

 

Speciální vlastnosti NANO SAFE LIGHT (ICT6):

 • Vyráběna z českých nanovláken v České republice za přísné kontroly kvality na patentované výrobní lince.
 • Ultralehká konstrukce poskytující komfort nošení za každého počasí (váží pouze 4 g).
 • Výborná v letním počasí - lehká rouška, je velice prodyšná pro snadné dýchání vhodná také pro astmatiky.
 • Inovativní nanovlákenná membrána poskytující vysokou filtrační účinnost proti částicím o velikosti viru SARS-CoV2 - původci nemoci COVID-19.
 • Materiály jsou příjemné i pro citlivou pokožku.
 • Vzhled je navržen tak aby dokonale přilnul k nosu a obličeji.

 

 


Instrukce na použití:

 1. Umyjte si ruce mýdlem a/nebo vhodnou dezinfekcí.
 2. Vyjměte roušku z obalu a vizuálně ji zkontrolujte zda není poškozena nebo kontaminována.
 3. NANOSAFE LIGHT (ICT6) přiložte k obličeji a gumičky zachyťte za uši.
 4. Přimáčkněte nosní sponu a upravte NANOSAFE LIGHT (ICT6) do tvaru dokonale přiléhajícího k obličeji.
 5. Po použití NANOSAFE LIGHT (ICT6) opatrně sejměte z obličeje za ušní gumičky a zlikvidujte dle hygienických pravidel. Nedotýkejte se přední strany roušky.

 


Respirátor nepoužívejte, pokud

 • Došlo k překročení doby používání.
 • Došlo k protržení nanomembrány.
 • Došlo k znečištění povrchu roušky.
 • Došlo ke zmačkání roušky.

Popis výrobku:

Respirátor je určen pro jednorázové použití. Vnitřní lícnicová vrstva je hypoalergenní a příjemná při nošení. Vnější lícnicová vrstva z netkané textilie zajišťuje účinnost filtraci proti prachovým částicím. Vnitřní filtrační vrstva z kompozitu nanovlákno-meltblown zajišťují filtraci s účinností ≥ 95% jako účinná ochrana před SARS-CoV2 jako původcem COVID-19.

Respirátor má univerzální velikost, je vybaven vlisovaným tvarovatelným drátkem s tvarovou pamětí pro utěsnění respirátoru kolem nosu a upínacími gumičkami na fixaci za uši nebo na temeni hlavy. Použité materiály jsou intoxické a mohou být bezpečně používány pro určený účel použití.

Dosahovaná účinnost filtrace daného respirátoru NANOSAFE LIFGT ICT6, jak byla stanovena během technických zkoušek, odpovídá třídě FFP2 a je vyšší nebo rovna 94 %.

 


Návod na údržbu 

Udržujte respirátor NANOSAFE LIGHT (ICT6) čistý a nezmačkaný. Dodržujte běžné hygienická pravidla, jako je mytí rukou a hygienická manipulace s rouškou.

Vyhněte se mechanickému namáhání roušky pro maximální prodloužení životnosti.

Z hygienických důvodů nelze roušky měnit ani vracet.

 


Jaké jsou výhody nanovlákenných repsirátorů.

NANORESPI s.r.o. vyvinula novou generaci nanorespirátorů – jedná se o ultralehké respirátory NANOSAFE LIGHT (ICT6). Tento produkt jsme vyvinuli jako optimální řešení pro každodenní použití. Produkt kombinuje pokročilou nanovlákennou membránu s lehkou konstrukcí a tím dosahuje vysokého komfortu použití.

Nanovlákenná membrána se vyznačuje unikátní strukturou složenou z propletené sítě nanovláken. Nanovlákna na rozdíl od jiných filtračních materiálů filtrují částice s nanometrovými rozměry pomocí mechanické filtrace (tzn. jako síto). Tento typ filtrace je velice stabilní a pokud nedojde k porušení nebo přehlcení membrány neklesá v čase. Naopak, u klasických filtrů (např. PP meltblown) dochází ke snížení filtrační účinnosti při navlhnutí membrány. Elektrostatický náboj, který je odpověný za filtraci u těchto materiálů se vytrácí v důsledku vybití molekulami vody a dochází k snížení filtrační efektivity (Ullah S. et al 2020).

NANOSAFE LIGHT (ICT6) má 3D respirátorový vzhled a přiléhá tak k obličeji srovnatelně se standardním respirátorem. Ve srovnání s klasickou ústenkou nebo textilní rouškou umožňuje utěsnění kolem obličeje a eliminuje množství nefiltrovaného vzduchu proudícího neutěsněnými otvory. Dle studie Balazi A. et al je tvar a proudění vzduchu kritické pro efektivitu ochrany nositele. Ústenky jsou dle studie vhodné pro ochranu okolí před nositelem. Naopak, respirátorový tvar chrání také uživatele před částicemi z okolí.

Ultralehká konstrukce respirátoru v kombinaci s vysokou porozitou nanovlákenné membrány zajišťuje vysokou prodyšnost NANOSAFE LIGHT (ICT6). Hydrofilní nanomembrána umožňuje odvod vodních par vydechovaných uživatelemVodní pára nekondenzuje uvnitř roušky a nedochází k nepříjemnému akumulaci vody a pocitu špatné prodyšnosti. Díky tomu s NANOSAFE LIGHT (ICT6) vydržíte v klidu a pohodě celý den.


Srovnání filtračních materiálů v různých rouškách

Filtrační materiály (membrány) v různých produktech jsou rozhodující pro jejich použití a schopnost zachytit určitou velikost částic. Je důležité připomenout, že virus SARS-CoV2 (původce nemoci COVID-19) je více než 10x menší než bakterie. Z tohto důvodu je nutné brát v potaz typ membrány pro efektivní ochranu, tvar a provedené měření roušek.

 

Běžně používané filtrační materiály jsou zejména:

 • Bavlna: standardní materiál pro výrobu textilních roušek. Účinnost záchytu pro částice o velikosti SARS-CoV-2 je jen cca. 20%. Výhodou materiálu je možnost opakovaného použití. NANORESPI tento typ roušek nedoporučuje z důvodu nízké filtrační účinnosti materiálu.
 • Meltblown: Polypropylenový meltblown je klasickou filtrační membránou pro FFP2 a KN95 respirátory. Meltblown má mikrovlákennou strukturu a záchyt částic se děje pomocí elektrostatické atrakce. Pokud dojde k poklesu statického náboje (např. zvlhnutím, omytím v lihu, nekvalitním výrobním procesem) výrazně se snižuje filtrační účinnost materiálu. Toto snížení je nevratné a produkt nadále nefiltruje dle klasifikace deklarované výrobcem. 
 • Nanovlákna: Nanovlákenné membrány mohou být vyrobeny z různých materiálů (např. PA6, PVDF) a typickou vlastností je struktura tvořená propletenou sítí nanovláken. Tato síť má vysokou porozitu (pro vysokou prodyšnost) a malou velikost pórů (pro efektivní filtraci). Nanovlákenné membrány dominantně filtrují pomocí mechanické filtrace. Díky tomu není jejich účinnost vázaná na statickou elektřinu vázanou na vláknech a filtrace je velice stabilní. Nanovlákenné membrány navíc vykazují mnohem menší plošnou hmotnost a jsou tedy výrazně ekologičtější ve srovnání s PP meltblown. 

 bavlna2000Covid_Sipka meltblown2000Covid_Sipka NANO2000Covid_Sipka

(šipka ukazuje na částici o velikosti viru SARS-CoV2.)


 

Pozor na falešné nano!

Naš tým se dlouhodobě zabývá porovnáním roušek a respirátorů na českém trhu. Co se týká NANO produktů zákazníkům můžeme doporučit, ověřit si, zda je respirátor vyroben v České republice. Zde by měl výrobce produktu zdokladovat kdo je výrobcem nanovlákenné mebrány. Při troše snahy je možné dohledat firmy které jsou majiteli technologie potřebné k výrobě nanomembrány.

Nanovlákenné membrány se vyznačují řadou unikátních vlastností - zejména díky kombinaci malých pórů a vysoké porozity umožňují mechanickou filtraci vzduchu. Naopak, nanočástice (např. stříbra) nemají obdobné vlastnosti a nepomáhají s filtrací. Platí tedy: není NANO jako NANO

Pokud máte pochybnosti ohledem NANO produktů neváhejte nás kontaktovat na info@nanorespi.cz

Zpět do obchodu